Huisman: Český strojírenský expert světové úrovně

V tom, co děláme, jsme jedni z nejlepších na světě. Naše špičkové výrobky najdete v Mexickém zálivu, u pobřeží Afriky, na amerických ropných polích, v západní Austrálii nebo v dalekém Hongkongu. Ve Sviadnově navrhujeme a vyrábíme námořní jeřáby s nosností odpovídající váze 46 Boeingů 747-8, ropné vrtné soupravy vrtající šest kilometrů pod zemský povrch nebo pokládkové systémy pokládající potrubí na dna nejhlubších světových oceánů. Jsme strojírenští průkopníci a inovátoři.

Naše hi-tech výrobky vznikají v moderním konstrukčním a vývojovém centru. Zaměstnanci pracují v mezinárodních týmech a jsou v každodenním kontaktu se světovou technickou elitou. Nadaní čeští technici tráví na prestižních projektech tisíce hodin pečlivé a odborné práce. Naši zaměstnanci jsou zárukou našeho úspěchu.

Ve Sviadnově jsme se podíleli na výrobě těch největších pozemních a námořních jeřábů. Se zdviženým ramenem ční nad mořskou hladinou do výšky 210 metrů. Světový rekordman unese 10 000 tun a jeho domovem se stalo plavidlo dlouhé 214 metrů a široké téměř 100 metrů.

Specialitou českého Huismanu jsou ropné vrtné soupravy LOC. Mobilní souprava pro těžbu ropy vznikla kompletně u nás a má u zákazníků obrovský úspěch. Zkušební vrty provádíme přímo v areálu. Sviadnovští experti vyvinuli také unikátní simulátor vrtné soupravy pro zaškolování vrtařů. Je to první zařízení svého druhu na světě. Učí se na něm vrtat těžaři z celého světa.

Získali jsme vedoucí postavení na trhu pokládkových systémů pro pokládání potrubí do hlubokých mořských a oceánských vod. Nejmodernější systémy kombinují několik metod pokládání potrubí na palubě jedné lodi. Některé součásti zařízení váží až 75 tun. Máme prsty i v několika speciálních projektech. Například jsme vyrobili část zařízení k vyzdvižení atomové ponorky Kursk.

Jak to u nás vypadá?